Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Olga
urodzony: 1989 r.
Podpalony: 13 lipca 2019 roku
Rezydencja: Kolonia
Pochodzenie: Sprawca: Iran
Dzieci: 2
Perpetrator: Jawed S. (36 lat w czasie przestępstwa)
Jawed jest żonaty, prawdopodobnie z Iranką. Ma drugą żonę od 8 lat i dwójkę dzieci. Ma na imię Olga, prawdopodobnie jest Rosjanką lub Polką.

W nocy 13 lipca 2019 roku Jawed udaje wypadek samochodowy, jadąc swoim samochodem "kontrolowanym" przeciwko drzewu. Następnie wylewa benzynę na swoją pasażerkę Olgę, ale ratuje ją przed płomieniami. Ofiara leży w sztucznej śpiączce przez 1 miesiąc i musi pozostać w szpitalu przez kolejny miesiąc. Przez tygodnie Jawed odwiedza ją w szpitalu - do czasu, aż zostanie aresztowany.

Motywem: Olga go zostawiła. Sprawca chce ją okaleczyć, ale chce, żeby to wyglądało na wypadek. Ponad 40 procent skóry jest spalone. Podczas gdy Jawed jest w areszcie, jego pierwsza żona /małżeński partner dostaje rozwód.

W kwietniu 2020 roku rozpoczyna się proces podpalenia i zadawania poważnych obrażeń ciała w Sądzie Okręgowym w Kolonii. Olga zeznaje, że nie wiedziała o pierwszej kobiecie, znała ojca swoich dzieci jako "Ali". Jednak związek był gwałtowny. Mówi się o kontroli, obcinaniu włosów, gwałcie - także o jej siostrze. W maju, sprawca zostaje skazany na 11,5 roku więzienia.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , .