Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Marta
urodzony: 1994 r.
Próba morderstwa: 14 lipca 2019 roku
Rezydencja: Duisburg
Pochodzenie: Sprawca: Bułgaria
Dzieci: niejasne, chyba nie ma
Sprawca: jej chłopak (w tym czasie 23 lata)
W dniu 14 lipca 2019 roku 23-letni Bułgar dźga nożem kuchennym swoją dwuletnią starszą dziewczynę (lub żonę). Kiedy myśli, że ona nie żyje, dzwoni na policję. Gliniarze uważają, że kobieta jest poważnie ranna. Po operacji ratunkowej jej życie jest nadal w niebezpieczeństwie.

Sprawca został aresztowany. Prawdziwe nazwiska nie są znane, ani pochodzenie ofiary, ani motyw. To może być też przestępstwo odurzenia narkotykami.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .