Historia zabójstw honorowych

Gadi
Narodził się: ?
Próba morderstwa: 12-13 lipca 2019
Rezydencja: Salzgitter
Pochodzenie: Ofiara: Liban. Sprawca: Tunezja
Dzieci: ?
Sprawca: Tunezyjczyk (41 lat w czasie przestępstwa)
W nocy z 12 lipca 2019 roku Tunezyjczyk spotyka się o 2 rano ze swoją 36-letnią byłą żoną na ulicach Salzgitter. Należy ona do klanu libańskiego, obecne są 2 siostry i inna pokrewna kobieta. Wiek kobiet jest podany jako 20-52 lata.

Ten Tunezyjczyk wyjmuje nóż z samochodu i dźga wszystkie 4 kobiety. Nóż wbija się w głowę jednej z kobiet. Poddaje się operacji w nagłych wypadkach i przeżywa. Inna kobieta jest poważnie ranna, pozostałe dwie lekko. Sprawca ucieka, ale potem poddaje się policji.

Okazuje się, że jest już dłuższa historia prześladowania i że Tunezyjczyk jest podejrzany o podpalenie samochodu swojej byłej żony we wrześniu 2018 roku.

W raporcie nie jest jasne, która z 4 kobiet miała nóż w głowie, prawdopodobnie nie była żona. Para ma kilkoro dzieci, numer jest nieznany. Prawdziwe nazwiska tych osób nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .