Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nicole B.
ur. 1968
ugodzona nożem: 25 marca 2009
Miejsce zamieszkania: Hamburg
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Turcja
Dzieci: 1 syn (w chwili popełnienia zbrodni miał 9 lat)
Sprawca: jej były chłopak Suat (w chwili popełnienia zbrodni 40 lat)
Trzyletni związek Nicole i Suata charakteryzuje się jego przemocą i złudzeniem kontroli. W pewnym momencie uderza ją tak mocno, że pęka jej bębenek w uchu. Przeciwko kulturystom wniesiono osiem zarzutów.

Po rozwodzie Nicole otrzymuje zakaz zbliżania się do niej, na mocy którego Suat nie może się już do niej zbliżać. Assemblyman wysyła do niej swoją siostrę, by przekonała ją do wycofania zarzutów - ale ona tego nie robi.

Nicole pracuje w centrum fitness w hamburskim Othmarschen. 25 marca 2009 roku Suat robi na nią zasadzkę na parkingu. Nicole zamyka się w samochodzie. Suat wybija szybę, otwiera drzwi i zadaje swojej byłej dziewczynie 36 ciosów nożem. Nicole wykrwawia się na siedzeniu kierowcy. Znajduje ją współpracownik.

Dwa dni później Suat idzie na policję, twierdzi, że jest niewinny i odmawia dalszych zeznań. Policja ponownie puszcza go wolno. Dopiero później znajdują ślady włókien z jego spodni w samochodzie ofiary.

Na sali sądowej Suat początkowo milczy, ale potem przyznaje się do zbrodni.

Prokurator najpierw mówi o morderstwie, później przyznaje się do nieumyślnego spowodowania śmierci. Obrona opisuje Suata jako człowieka skrajnie zazdrosnego i z dużym lękiem separacyjnym. Tego dnia chciał porozmawiać z Nicole o związku, a w tym procesie zdał sobie sprawę, że rozwód jest ostateczny. Co więcej, obrona twierdzi, że Nicole była prawdopodobnie zbyt wolna dla przygnębionego przestępcy.

Sprawca był wcześniej żonaty przez 13 lat i ma syna z tego małżeństwa, 10-letniego w chwili popełnienia przestępstwa. 20 listopada 2009 r. Suat został skazany na osiem i pół roku więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .