Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nicole
urodzony w 1980 r.
zamordowany: 24 lipca 2020
Rezydencja: Arnstadt (Turyngia)
Pochodzenie: Ofiara: prawdopodobnie Niemcy. Sprawca: Tunezja
Dzieci: 2
Sprawca: jej rozwiedziony mąż (49 lat)
Nicole ma dwójkę dzieci z mężczyzną z Tunezji, który ma niemiecki paszport. Rozwiodą się w 2018 roku. Nie zaakceptuje tego. Kilka aktów przemocy popełnionych przez mężczyznę wobec swojej żony jest zarejestrowanych w systemach rejestracji ("przestępstwa na niekorzyść ofiary").

W dniu 24 lipca 2020 roku jeździ SUV-em i uderza swoją byłą dziewczynę z prędkością co najmniej 70 km/h. Upada z rowerem i kilka godzin później umiera w szpitalu z powodu obrażeń. Najpierw sprawca ucieka, ale później zostaje aresztowany kilka kilometrów dalej. Nakaz aresztowania jest za morderstwo.

Imiona i nazwiska osób zaangażowanych i pochodzenie ofiary są nieznane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .