Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Tatjana S.
urodzony: 2000
zadźgany nożem na śmierć: 6 sierpnia 2020
Rezydencja: Plateau's (Bawaria)
Provenance: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Afganistan
Dzieci: 1 córka (8 miesięcy)
Sprawca: jej były chłopak Shahiq S. (28 lat w czasie przestępstwa)
W lutym 2013 roku Shahiq przyjedzie z Afganistanu do Niemiec. Od 2015 roku jest razem z Tatjaną, w listopadzie 2019 roku będą mieli razem dziecko. Prawdopodobnie będzie to miało pozytywny wpływ na jego status, jego procedura azylowa nie została jeszcze zakończona. Wiosną 2020 r. rozbiorą się, a raczej będzie to relacja on-and-off.

Shahiq pracuje w barze z przekąskami na parkingu supermarketu w Plattling, w Bawarii (dzielnica Deggendorf, w pobliżu Passau). W dniu 6 sierpnia 2020 roku Tatjana odwiedzi go wieczorem z dzieckiem. Pojawia się argument. Shahiq dźga swoją byłą dziewczynę 10 razy.

Tatjana umiera na miejscu zbrodni, sprawca jest tam aresztowany. Córka trafia pod opiekę opieki społecznej młodzieży, później trafia do rodziny zastępczej. Znaleziono narzędzie zbrodni.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .