Historia zabójstw honorowych

Mira
urodzony: 1996
Próba morderstwa: 22 lipca 2020
Rezydencja: Essen
Pochodzenie: Sprawca: może Burkina Faso
Dzieci: prawdopodobnie nie
Sprawca: jej były chłopak (25 lat w czasie przestępstwa)
22 lipca 2020 roku 24-letnia uczennica zostaje zasztyletowana na ulicy przez swojego byłego chłopaka. Ucieka, organizowana jest dla niego obława. Na początku podkreśla się, że urodził się w Würselen. Podczas obławy mówi się, że ma ciemny kolor skóry. Tego samego dnia zgłasza się na policję.

Nie są znane nazwiska i narodowość uczestników. Tylko konkretny związek, nóż jako narzędzie zbrodni i inscenizacja na ulicy publicznej mogą być oznaką zbrodni honorowej.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .