Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nejla B.
urodzony: 1984
dźgnięty nożem na śmierć: 3 czerwca 2012
Rezydencja: Schwäbisch Gmünd
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 2 synów (4+7 lat)
Sprawca: jej rozwiedziony mąż Hamdi (31 lat)
Małżeństwo Nejli i Hamdiego jest brutalne, policja w Schwäbisch Hall o tym wie. Pewnego razu ucieka do schroniska dla kobiet, on dostaje ostrzeżenie od policji. Na początku 2012 roku Nejla rozwodzi się z bezrobotnym mężem i przeprowadza się z dwoma synami do Schwäbisch-Gmünd. Opieka jest wspólna.

Prawdopodobnie i tak wpuści Hamdi'ego do swojego mieszkania 3 czerwca 2012 roku. Może być przyjaciel, który ostrzeże Nejla. Hamdi podcina gardło swojej żonie, a potem dzwoni na policję. Dzieci (które mogły być świadkami przestępstwa) są najpierw umieszczane pod opieką opieki społecznej dla młodzieży, później w rodzinie zastępczej.

W grudniu 2012 roku Hamdi został skazany przez sąd w Ellwangen na prawie 13 lat pozbawienia wolności za zabójstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , .