Historia zabójstw honorowych

Semanur S.
urodzony: 1982
Zamordowany: 4 czerwca 2012 r.
Rezydencja: Berlin-Kreuzberg
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie
Dzieci: 2 dziewczynki, 4 chłopców (1-13 lat)
Sprawca: jej mąż Orhan S. (32 lata)
Orhan przyjeżdża do Berlina z Anatolii i ma tam przeniesioną kobietę z jego rodzinnego kraju. Semanur przyjeżdża również do Niemiec (prawdopodobnie w wieku 16 lat). Chwilę później Orhan rozpoczyna związek z jej przyjaciółką Leylą. W sumie ma on 6 dzieci z żoną, a 2 dzieci z drugą żoną, która mieszka w tym samym domu. Podobno jest z nią również żonaty zgodnie z obrządkiem islamskim.

W nocy z 4 czerwca 2012 roku Semanur i mąż Orhan pokłócili się. Zaciąga ją na taras. Sąsiadka donosi, że widziała nadużycia i znęcanie się.

Orhan uderza żonę w podłogę i bierze dwa noże z kuchni. Pod religijnym okrzykiem ("Allahu akbar"), odcina jej głowę i wrzuca ją na podwórko kamienicy. Dzieci obserwują zbrodnię.

W mieszkaniu pary, policja znajduje ciało pokrojone na kawałki. Również 6 dzieci w wieku do 13 lat. Przekazuje się je na pogotowie ratunkowe. Sprawca zostaje aresztowany podczas gwałtownego oporu. Jest on znany policji z innych wykroczeń (podatki, wykroczenia drogowe, zadawanie obrażeń ciała).

Według sąsiadów, Orhan jest bezrobotny, inne informacje mówią, że jest on wykonawcą. Leyla mówi, że ten związek nie istniałby w czasie zbrodni. Jej dzieci mają 9 i 10 lat.

W grudniu 2012 r. sprawca zostanie przyjęty na zamknięty oddział psychiatryczny przez sąd okręgowy w Berlinie.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .