Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Neda Dzhambazova
urodzony: 1969
Zamordowany: maj/czerwiec 2013
Rezydencja: Wiesbaden
Pochodzenie: Ofiara: Bułgaria; Sprawca: Turcja
Dzieci: co najmniej 1 córka
Sprawca: jej były chłopak (40 lat)
Neda i Ahmed są powiązani od kilku lat. Ta Bułgarka pracuje w gastronomii.

W dniu 23 czerwca 2013 r. jej ciało zostało poważnie rozczłonkowane w krzakach w Mainz. Można ją zidentyfikować tylko na podstawie zgłoszenia o zaginięciu córki.

W październiku były turecki chłopak Neda zostaje aresztowany /w swoim mieszkaniu w Wiesbaden. On zaprzecza zbrodni. Nakaz aresztowania jest wydawany na podstawie silnych podejrzeń.

Wtedy wszystkie doniesienia o tej sprawie znikają. Będziemy zadowoleni z napiwków! Ahmed to nie jest prawdziwe nazwisko podejrzanego.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .