Historia zabójstw honorowych

Cham
urodzony: 1982
dźgnięty nożem: 19 maja 2013 r.
Rezydencja: Duisburg
Pochodzenie: Sri Lanka
Dzieci: 2
Perpetrator: jej mąż Jamal (46 lat)
Jamal przybył do Niemiec w 1992 roku jako uchodźca z wojny domowej ze Sri Lanki. Później jego rodzina znalazła mu żonę, prawdopodobnie importowaną pannę młodą.

W 2004 roku Cham wyszła za mąż /za 15-letniego starszego mężczyznę. Mają dwójkę dzieci i mieszkają w Duisburgu.

19 maja 2013 roku Jamal dźga żonę w klatkę piersiową 22-centymetrowym nożem. Dźga jeszcze kilka razy, lekarze ratują jej życie później. Cham leży w szpitalu przez 2 miesiące i przechodzi kilka operacji. Podczas zbrodni, dzieci są w mieszkaniu.

W październiku 2013 roku rozpocznie się proces w sądzie rejonowym w Duisburgu. Jako motyw sprawca twierdzi, że jego żona chciała rozwodu. W tym samym miesiącu sprawca zostaje skazany na 4 lata i 6 miesięcy więzienia za spowodowanie niebezpiecznego uszkodzenia ciała. Prawdziwe nazwy zainteresowanych stron nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa and tagged , , , .