Historia zabójstw honorowych

Fabian S.
urodzony: 1994
Próba zabójstwa: 14 czerwca 2013 r.
Rezydencja: Hoorn (NRW)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Turcja
Dzieci: brak
Sprawcy: rodzice jego byłej dziewczyny, Beyaz i Ali G. (oboje w wieku 37 lat)
Fabian nie jest martwy. Sprawa znajduje się w tym archiwum z powodu niezwykłej konstelacji.

Na koniec 2011 roku 19-letni Fabian wyjdzie z 16-letnią Ayse. Jej rodzice nie pochwalają tego związku. Składają nawet zarzuty, by zakończyć związek. Ostatecznie też się rozeszli (być może dlatego, że Ayse jest przywożona do Turcji). Jednak Fabian i jej rodzice, którzy oboje mają niemieckie paszporty, wciąż się kłócą. Ojciec jest hydraulikiem.

Wzajemny przyjaciel chce mediacji w tej sprawie. Spotkają się na stacji Horn w dzielnicy Lippe. Ojciec Ay se Ali i jej matka Beyaz pobili i dźgnęli Fabiana. Ofiara traci dużo krwi, jego życie jest w niebezpieczeństwie przez kilka dni, ale on przeżywa.

Ojciec zgłasza się na policję na miejscu zbrodni, kobieta ucieka pierwsza, ale zostaje aresztowana później.

Oskarżenie prowadzi dochodzenie w sprawie usiłowania zabójstwa. Obaj sprawcy są w areszcie i milczą. Mają dwie inne córki (2 i 10 lat) i syna (15 lat), które prawdopodobnie są pod opieką krewnych po przestępstwie.

Fabian ukończył szkolenie, by zostać dekarzem, które musiał zburzyć z powodu swoich obrażeń. Przeżył atak dzięki lekarzowi, który jest obecny.

Mówi się również, że dziewczyna została wcześniej pobita przez rodziców i przyjęta na ich prośbę przez Urząd Opieki Społecznej nad Dziećmi. Pewną rolę odgrywają także członkowie rodziny, na przykład pomoc w ucieczce sprawcy, dalecy krewni, u których została aresztowana, wujek, który później mówi prasie, że to wszystko nie ma nic wspólnego z tym, że Fabian jest Niemcem. I ciotka, z którą dziewczyna mieszka w Turcji.

W grudniu 2013 roku rozpocznie się proces w sprawie usiłowania zabójstwa w sądzie okręgowym w Detmold. Ojciec zostanie skazany na 6 lat i 6 miesięcy więzienia, matka na 4 lata. Obie strony będą się odwoływać. Nowy proces rozpocznie się w styczniu 2015 roku. Pojawi się list z pogróżkami przeciwko adwokatowi ofiary. W międzyczasie, ojciec jest również oskarżony o karę więzienia. Na nowym procesie werdykty zostaną potwierdzone.

Ayse nie jest prawdziwym imieniem dziewczyny. W międzyczasie zabrali ją do Turcji.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .