Historia zabójstw honorowych

Alberto
urodzony: 1979
Próba zabójstwa: 24 czerwca 2013 r.
Rezydencja: Vellmar koło Kassel
Pochodzenie: ofiara: niejasne, prawdopodobnie Rumunia; sprawca: Turcja
Dzieci: niejasne
Perpetrator: brat swojej byłej dziewczyny (20 lat)
Alberto poznaje 17-letniego Filiza w urzędzie pracy. Oboje mają krótki związek. To, jak daleko sięga ten związek, jest zupełnie niejasne.

W każdym razie, brat Filiza nie będzie tolerował tego związku. W dniu 24 czerwca 2013 r. będzie czekał w Vellmarze na swoich podwórkach.

Z drugim przestępcą idzie do niego, dźga go nożem. Drugi sprawca to prawdopodobnie jego wujek. Nawet jeśli ofiara krwawi na podłodze, ciągle go kłują.

Gdy sąsiedzi zauważą walkę, /sprawcy uciekają. Alberto przychodzi do kliniki z obrażeniami zagrażającymi życiu, przechodzi operację ratunkową i musi pozostać w szpitalu przez 3 tygodnie. Sprawca zostaje złapany następnego dnia, drugi sprawca / wujek do tej pory nie.

Na początku 2014 roku, proces rozpocznie się /w sądzie okręgowym w Kassel. Mówi się, że rodzina młodej kobiety już wcześniej groziła temu Alberto. Matka pewnie namówiła młodą kobietę do zgłoszenia swojego "chłopaka" do gwałtu. W międzyczasie, Alberto jest w więzieniu za kolejne przestępstwo. Mówi się tam, że pojednanie między sprawcą a ofiarą miałoby miejsce.

Mogłabyś odczytać to wszystko /jako historię sprawy kryminalnej Rule-it-your yourself. Ale prokurator nie. Zarzutem jest usiłowanie zabójstwa. Motyw: Młody człowiek nie chciał tolerować relacji swojej siostry z ofiarą. Na początku oskarżony milczy. W marcu, sprawca zostaje skazany na 5 lat więzienia dla nieletnich za usiłowanie zabójstwa. Federalny Sąd Najwyższy dopuszcza odwołanie, a proces odbędzie się w Sądzie Okręgowym w Kassel w styczniu 2016 roku. Wyrok zostaje skrócony do 4 lat i 6 miesięcy za napaść. Ponieważ sprawca przebywał w areszcie przez 2 lata i 6 miesięcy, zostanie natychmiast zwolniony. Prawdziwe nazwiska sprawcy i siostry nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .