Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Marina i nienarodzone dziecko
urodzony: 1976
dźgnięty nożem: 1 lipca 2013 r.
Rezydencja: Marburg
Pochodzenie: Ofiara: Chorwacja; Sprawca: Serbia
Dzieci: 3 i nienarodzone dziecko
Sprawca: jej mąż (32 lata)
Marina jest chorwacką chrześcijanką. Ma siedmioletnie dziecko z poprzedniego związku i dwójkę dzieci (2 i 3 lata) z małżeństwa z Aco. Jest budowniczym i muzułmańskim Serbem. Rodzina najpierw mieszka w Berlinie, później w Marburgu.

1 lipca 2013 roku Aco dźga swoją żonę, która jest z nim w ciąży ponownie w szóstym tygodniu, 14 razy w szyję. Ona krwawi na śmierć. Aco dzwoni na policję.

W kwietniu 2014 roku zostanie skazany przez sąd okręgowy w Marburgu na 8 lat pozbawienia wolności za zabójstwo. Zgodnie z werdyktem, morderczy charakter podstępności nie mógł być jasno wykazany. Co więcej, sprawca był w napięciu w dniu przestępstwa.

Marina i Aco nie są prawdziwymi nazwiskami osób zaangażowanych.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .