Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Natalie
ur.: 1984
Uduszony: 22/23 listopada 2009
Miejsce zamieszkania: Rosenheim (koło Munich)
Pochodzenie: sprawca: Tunezja
Dzieci: brak
Sprawca: jej partner (21 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Natalie jest sekretarką i na początku 2007 roku poznaje w dyskotece Tunezyjczyka. Razem zamieszkują w Rosenheim. O Tunezyjczyku mówi się, że urodził się w Munich, inny mówi, że mówi tylko łamanym niemieckim. Nie ma wykształcenia i nie pracuje.

Przyjaciel Natalii prawdopodobnie również ostrzega ją czasem przed możliwymi niebezpieczeństwami związanymi z tym związkiem. Natalia odpowiada: "On nigdy by mnie nie zabił".

W nocy 23 listopada 2009 roku Tunezyjczyk dzwoni do ojca i brata Natalii i mówi, że jego dziewczyna leży martwa w wannie. Ci dwaj informują policję.

Później funkcjonariusze aresztują partnera ofiary.

W sądzie Tunezyjczyk początkowo twierdził, że Natalie sama założyła sobie wąż prysznicowy na szyję w wannie. Wtedy posłuchał wewnętrznego głosu i udusił ją. Potem twierdzi, że zabił Natalie na życzenie. Ale prawdopodobnie było to tak: Natalie miała urodziny i odbierała gratulacje SMS-em. Wdała się w kłótnię ze swoim partnerem, który według świadków był nadmiernie zazdrosny. Po tym, jak wyeksmitowała go z mieszkania, wrócił i udusił ją.

We wrześniu 2010 roku Tunezyjczyk został skazany przez sąd rejonowy w Traunstein na 13 lat więzienia za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .