Historia zabójstw honorowych

Nasi A.
urodzony: 2001
Pchnięty nożem: 16 lipca 2019 roku
Lokalizacja: Halle (Saale)
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: prawdopodobnie nie
Sprawca: jej "narzeczony" Rami D. (30 lat w chwili zbrodni)
Nasi ma 18 lat i mieszka od 2015 roku z matką Najiba w Halle (Saale). Rami ma 30 lat i mieszka we Francji. Można tylko przypuszczać, że Nasi powinna się z nim ożenić.

Prawdopodobnie odmawia. 16 lipca 2019 roku wybucha bójka i Rami zabija "swoją narzeczoną" z ponad 30 nożami w jej mieszkaniu. Policja znajduje ciężko ranną kobietę, przechodzi ona operację ratunkową, ale krwawi do śmierci.

Tego samego wieczoru, sprawca zostaje aresztowany na głównym dworcu kolejowym we Frankfurcie.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .