Historia zabójstw honorowych

Nancy R.
urodzony: 1993
dźgnięty nożem na śmierć: 19 marca 2012
Rezydencja: Hamburg
Pochodzenie: Indie
Dzieci: brak
Sprawca: jej były chłopak Kaka (18 lat)
15-letnia Nancy pochodzi z Indii do Hamburga i na przyjęciu weselnym zakochuje się w młodszej o rok Kaka, azylantce, również z Indii. Jest zarejestrowany w Plauen. Nastolatki pozostają w kontakcie. Jednak rodzice Nancy są przeciwni temu związkowi i sprowadzają ucznia do Danii w lutym 2012 roku. Nancy ma teraz 19 lat i wyjdzie za mąż za Dayya S. w przyspieszonym trybie. On też jest z Indii, prawdopodobnie importowany pan młody.

Po przymusowym małżeństwie, Nancy odrzuca swojego byłego chłopaka. Pewnie jednak poszła się z nim zobaczyć. 11 marca 2012 roku, podobno została porwana. Ale ona zgłasza się na policję i twierdzi, że jest ze swoim byłym chłopakiem dobrowolnie. Mówi rodzicom, że nie kocha już swojego męża. Później pobili Kaka kijami golfowymi. Potem Nancy poznaje swojego byłego chłopaka, który teraz mieszka nielegalnie w Hamburgu, mówi mu, że rozwód jest ostateczny.

W dniu 19 marca 2012 r., Nancy jest w drodze do domu ze swojego biurowego stażu (lub szkolenia). Jej były chłopak Kaka okrada ją i dźga na ulicy. Świadkowie dzwonią na policję, by udać się na most Roberta Schumana w Hamburgu. Sprawca jest aresztowany. Ma drobne nacięcia na szyi. Może próbował popełnić samobójstwo. Nancy umiera w drodze do szpitala.

Motyw sprawcy jest nieprzejrzysty. Jeśli chodzi o dokument pobytowy, na który wyrażono nadzieję, to nie jest to zabójstwo honorowe. Nawet jeśli miałoby to być wspólnie zaplanowane podwójne samobójstwo. W listopadzie 2012 roku sprawca zostaje skazany na sześć i pół roku więzienia. Sędzia wymienia egoizm i zazdrość jako motywy.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .