Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Liesa Schulte
urodzony: 1988
uduszony: 16/17 kwietnia 2012
Rezydencja: Werl (NRW)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: Kenia
Dzieci: pewnie żadne
Perpetrator: jej były chłopak Richard John Onyango (24 lata)
Richard urodził się w Kenii, ma niemiecki paszport, mieszka w Essen i gra w piłkę nożną. Jego dziewczyna, Liesa, pracuje w Telekomie. Związek trwa 14 miesięcy, dopóki się nie rozejdą. Richard prosi o ostatnią rozmowę. Następnie udusił ją w nocy z 17 kwietnia 2012 roku. Prowadzi ciało wypożyczonym samochodem do lasu koło Essen.

Liesa zaginęła, wielu jest zaangażowanych w poszukiwania. Richard został aresztowany w maju. Jego brat jest również krótko w więzieniu pod zarzutem współudziału. Ale dopiero w październiku ciało jest znajdowane przez dzieci w lesie.

Sprawca milczy w sądzie. Jego ojciec i brat również milczą, gdy są pytani o związek byłej pary, co może być oznaką przemocy. W sumie, sprawca zdradza się nie chcąc. Jego prawnicy żądają uniewinnienia.

Brat Liesa zeznaje, że Richard groził zabiciem swojej byłej dziewczyny za zbrodnię. Matka Lisy zeznaje, że Richard chciał swojej dziewczyny tylko dla siebie. Musi usunąć swoje konto na Facebooku i przestać umawiać się z przyjaciółmi.

Sąd okręgowy w Arnsbergu skazał Richarda w lipcu 2013 roku na 12 lat i 3 miesiące więzienia za umyślne zabójstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .