Historia zabójstw honorowych

Alexandra K.
urodzony: 1986
zabity: 3 lutego 2012
Rezydencja: Schorndorf (Badenia-Wirtembergia)
Pochodzenie: Ofiara: Grecja; Sprawca: Pakistan
Dzieci: brak
Perpetrator: jej były chłopak Naveed Hussain (27 lat)
Naveed Hussain mieszka w społecznym osiedlu mieszkaniowym w Urbach. Jest bezrobotny lub pracuje jako dostawca pizzy. Pochodzi z Pakistanu, ma brytyjski paszport i od dzieciństwa mieszka w Niemczech. Jest on znany policji m.in. z pozbawienia wolności i złego traktowania. Pod koniec 2011 roku jego grecka dziewczyna Alexandra zerwała z nim, prawdopodobnie dlatego, że ją pobił.

3 lutego 2012 roku Alexandra spotyka się z Naveedem w szopie ogrodowej, być może na rozmowę. Tam zabija ją młotkiem nietoperza, ciężkim młotkiem. Później znajomy, który jest właścicielem trzpienia, znajduje ciało z rozbitą czaszką i dzwoni na policję.

Policja szuka sprawcy w całym kraju. Trzy dni później zostaje uwięziony w zakładzie karnym dla osób ubiegających się o azyl w Schwäbisch Gmünd.

We wrześniu 2012 roku w sądzie w Stuttgarcie rozpoczyna się dochodzenie w sprawie morderstwa. Świadek zostanie przesłuchany, który zgłosi, że Naveed ujawnił podczas lotu, że nie żałuje tego czynu, ale uważa to za stosowne. W rezultacie Naveed zostanie skazany w październiku na karę dożywotniego więzienia. Sąd postrzega motyw jako "nadmierną zazdrość, bezwzględny egoizm i nikczemny wizerunek kobiety". Nie ustalono jednak szczególnej wagi winy.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .