Historia zabójstw honorowych

Fauzia
urodzony: 1980
dźgnięty nożem na śmierć: 3 lutego 2012
Rezydencja: Werther (Gütersloh)
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie / Yazidi
Dzieci: 3 córki (10, 13, 15 lat)
Sprawca: jej mąż Bedil A. (36 lat)
Fauzia i Bedil to Yazidi z kurdyjskiego regionu Turcji. Fauzia ma swoją pierwszą córkę w wieku 16 lat, co może wskazywać na przymusowe małżeństwo. Zasady małżeństwa Yazidi są surowe i czasami brutalnie egzekwowane. Z biegiem lat zarówno Fauzia jak i Bedil nabywają obywatelstwo niemieckie. Kolejne dwie córki.

W dniu 31 stycznia 2012 Bedil bije swoją żonę. Fauzia dzwoni na policję, która wyrzuciła go z mieszkania na 10 dni. 3 lutego, policjant odwiedza mieszkanie, aby sprawdzić, czy przestrzega zakazu. Godzinę później, Bedil przechodzi obok, aby zabić swoją żonę z 27 ukłuciami na oczach ich 15-letniej córki. Potem dzwoni na policję.

Pozostałe dwie córki były w szkole w czasie zbrodni. Wszystkie trzy są pod opieką opieki nad młodzieżą. Ich ojciec Bedil nie daje żadnych informacji o zbrodni w swoim przesłuchaniu i w sądzie.

Gazeta cytuje kobietę Yezidi z Bielefeld, która mówi, że Fauzia już kilka razy opuszczała męża. Ale że jej rodzina wielokrotnie namawiała ją do powrotu.

Z więzienia, sprawca nalega na zatrzymanie swoich córek. Jego powody: W kulturze Yezidi zwyczajem jest, że dzieci są oddawane rodzinie ojca - nawet jeśli ojciec zabił matkę. Jego siostra (która wyraźnie popiera całą sprawę) mogła wychowywać córki, a on mógł podejmować decyzje z więzienia. Jednak córki oświadczyły w sądzie rodzinnym, że nie chcą kontaktu z ojcem. Ojciec w końcu się zgodził.

W sierpniu 2012 roku rozpocznie się proces o morderstwo /w sądzie rejonowym w Bielefeld. W sądzie okaże się, że Fauzia i Bedil są rozdzielone od 2009 roku. W październiku Bedil zostaje skazany na karę dożywotniego więzienia za morderstwo.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .