Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Fauzia
urodzony: 1980
dźgnięty nożem na śmierć: 3 lutego 2012
Rezydencja: Werther (Gütersloh)
Pochodzenie: Turcja / Kurdowie / Yazidi
Dzieci: 3 córki (10, 13, 15 lat)
Sprawca: jej mąż Bedil A. (36 lat)
Fauzia i Bedil to Yazidi z kurdyjskiego regionu Turcji. Fauzia ma swoją pierwszą córkę w wieku 16 lat, co może wskazywać na przymusowe małżeństwo. Zasady małżeństwa Yazidi są surowe i czasami brutalnie egzekwowane. Z biegiem lat zarówno Fauzia jak i Bedil nabywają obywatelstwo niemieckie. Kolejne dwie córki.

W dniu 31 stycznia 2012 Bedil bije swoją żonę. Fauzia dzwoni na policję, która wyrzuciła go z mieszkania na 10 dni. 3 lutego, policjant odwiedza mieszkanie, aby sprawdzić, czy przestrzega zakazu. Godzinę później, Bedil przechodzi obok, aby zabić swoją żonę z 27 ukłuciami na oczach ich 15-letniej córki. Potem dzwoni na policję.

Pozostałe dwie córki były w szkole w czasie zbrodni. Wszystkie trzy są pod opieką opieki nad młodzieżą. Ich ojciec Bedil nie daje żadnych informacji o zbrodni w swoim przesłuchaniu i w sądzie.

Gazeta cytuje kobietę Yezidi z Bielefeld, która mówi, że Fauzia już kilka razy opuszczała męża. Ale że jej rodzina wielokrotnie namawiała ją do powrotu.

Z więzienia, sprawca nalega na zatrzymanie swoich córek. Jego powody: W kulturze Yezidi zwyczajem jest, że dzieci są oddawane rodzinie ojca - nawet jeśli ojciec zabił matkę. Jego siostra (która wyraźnie popiera całą sprawę) mogła wychowywać córki, a on mógł podejmować decyzje z więzienia. Jednak córki oświadczyły w sądzie rodzinnym, że nie chcą kontaktu z ojcem. Ojciec w końcu się zgodził.

W sierpniu 2012 roku rozpocznie się proces o morderstwo /w sądzie rejonowym w Bielefeld. W sądzie okaże się, że Fauzia i Bedil są rozdzielone od 2009 roku. W październiku Bedil zostaje skazany na karę dożywotniego więzienia za morderstwo.

.errordiv { padding:10px; margin:10px; border: 1px solid #555555;color: #000000;background-color: #f8f8f8; width:500px; }#advanced_iframe {visibility:visible;opacity:1;vertical-align:top;}#ai-layer-div-advanced_iframe p {height:100%;margin:0;padding:0}.ai-lazy-load-advanced_iframe { width: 120%; height: 900px; padding: 0; margin: 0; }

var ai_iframe_width_advanced_iframe = 0; var ai_iframe_height_advanced_iframe = 0;function aiReceiveMessageadvanced_iframe(event) { aiProcessMessage(event,"advanced_iframe", "true");}if (window.addEventListener) { window.addEventListener("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);} else if (el.attachEvent) { el.attachEvent("message", aiReceiveMessageadvanced_iframe);}var aiIsIe8=false;var aiOnloadScrollTop="true"; if (typeof aiReadyCallbacks === 'undefined') { var aiReadyCallbacks = []; } else if (!(aiReadyCallbacks instanceof Array)) { var aiReadyCallbacks = []; } function aiShowIframeId(id_iframe) { jQuery("#"+id_iframe).css("visibility", "visible"); } function aiResizeIframeHeight(height) { aiResizeIframeHeight(height,advanced_iframe); } function aiResizeIframeHeightId(height,width,id) {aiResizeIframeHeightById(id,height);}function loadElem_advanced_iframe(elem) {}function aiModifyParent_advanced_iframe() { }var aiReadyAiFunct_advanced_iframe = function aiReadyAi_advanced_iframe() { aiModifyParent_advanced_iframe();setTimeout(function() { jQuery("#ai-lazy-load-advanced_iframe").lazyload({threshold: 3000, load: loadElem_advanced_iframe}); },50);};aiReadyCallbacks.push(aiReadyAiFunct_advanced_iframe);if (window.jQuery) { aiModifyParent_advanced_iframe(); }

var ifrm_advanced_iframe = document.getElementById("advanced_iframe");var hiddenTabsDoneadvanced_iframe = false; function resizeCallbackadvanced_iframe() {}function aiChangeUrl(loc) {}

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .