Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Aylin / Shari
urodzony: 1983
dźgnięty nożem: 28 stycznia 2012
Rezydencja: Kolonia-Holweide
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: nie powszechne, inaczej niejasne
Sprawca: jej partner Mustafa G. (41 lat)
28 stycznia 2012 r. Mustafa dźgnął nożem kuchennym swojego partnera (lub kochanka) 30 razy. Świadek interweniuje. Następnie Mustafa próbuje zrobić sobie krzywdę (co jest dość nietypowe jak na zabójstwo dla honoru). Sąsiedzi dzwonią na policję.

Gliniarze znajdują dwóch rannych na zakrwawionym strychu. Przestępstwo miało miejsce w mieszkaniu Aylin lub w przedpokoju przed jej mieszkaniem. Oba zostaną poddane operacji w nagłych wypadkach. Dwa dni później, Aylin nadal jest w niebezpieczeństwie. Powodem zbrodni jest zamiar rozwodu kobiety. Mustafa nie mógł sobie z tym poradzić.

Plotka twierdzi, że Aylin nie jest prawdziwym imieniem kobiety. W innym miejscu nazywa się ją Shari (zwana też zmienioną). We wrześniu 2012 r. w sądzie rejonowym w Kolonii rozpoczyna się proces w sprawie usiłowania zabójstwa. Aylin/Shari spędziła wiele miesięcy w szpitalu, przeżyła i zeznawała. Nadal ma blizny po ranach kłutych. Werdykt nie jest znany.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , .