Historia zabójstw honorowych

Dilara Ö.
urodzony: 1992
Próba zabójstwa: 1 stycznia 2012 r.
Rezydencja: Steinbüchel (Leverkusen)
Pochodzenie: niejasne, przypuszczalnie Turcja
Dzieci: 1 córka (2 lata)
Sprawca: jej mąż Yusuf (36 lat)
Dilara ma 19 lat i ma dwuletnią córkę. To może (ale nie musi) wskazywać na przymusowe małżeństwo.

W dniu 1 stycznia 2012 roku Yusuf wyrzuca żonę przez okno na 3 lub 4 piętrze. Ląduje na asfalcie. Sąsiedzi dzwonią na 112. Dwuletnia córka była obecna przy zbrodni i jest zabrana do krewnych.

Dilara przechodzi operację ratunkową i przeżywa z urazami głowy i złamanymi kośćmi. Nawet kilka dni później wciąż jest w sztucznej śpiączce. Yusuf zostaje aresztowany, ale potem przyjęty do szpitala psychiatrycznego. Może to potwierdzić założenie, że Dilara nie wyszła dobrowolnie za mężczyznę.

To przestępstwo może być rozwiązane /tylko za pomocą zeznań ofiary. Z powodu jej urazów nie jest jednak jasne, czy Dilara kiedykolwiek będzie o tym pamiętać. Przypadek ten mógłby więc być również aktem poważnego psychicznie chorego człowieka (a nie morderstwem honoru). Nie jest jasne, jak to się skończy. Możliwe, że Dilara umrze i mężczyzna zostanie ostatecznie wypisany ze szpitala psychiatrycznego. Może przyprowadzi do niego swoją córkę. Być może nie jest to możliwe z powodu jego choroby psychicznej (jeśli taka istnieje), ale jest to możliwe. Wynik tej historii nie jest znany.

Jesteśmy wdzięczni za wszystkie informacje (w tym za narodowość ofiary i sprawcy).

Gazeta wskazuje, że nazwisko Yusuf się zmieniło.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .