Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Murssal A.
urodzony: 1989
uduszony: 27 grudnia 2013 r.
Rezydencja: Frankfurt/M.
Pochodzenie: Afganistan
Dzieci: pewnie żadne
Sprawca: jej ojciec Abdul A. (47 lat)
Murssal mieszka we Frankfurcie, ma dwie siostry i jest uważany za dobrze zintegrowanego. Jednak rodzice ledwo mówią po niemiecku. Rodzina jest w Niemczech od kilku lat.

Ojciec małżonka Abdul szuka mężczyzny, żeby się z nią ożenić w Afganistanie. Ona też powinna tam mieszkać. Jej ojciec, który pracuje jako dozorca we Frankfurcie, płaci posag.

Ale Murssal odmawia małżeństwa z człowiekiem, którego nie zna i przenosi się do Afganistanu. 27 grudnia 2013 r. jej ojciec udusił ją i wyjechał do Afganistanu.

Sąsiedzi dzwonią na policję. Gliny znajdują zwłoki na krześle, związane ręce, przyklejone usta. Na miejscu zbrodni są inni członkowie rodziny. Nie wiadomo, czy zostaną one później zbadane.

Podobno ojciec sfotografował ciało. Ponieważ w Afganistanie pokazuje te zdjęcia rodzinom, aby udowodnić, że przywrócił honor swojej rodzinie. Pewnie też dostaje z powrotem swój posag.

Międzynarodowy nakaz aresztowania zostanie wydany.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .