Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Nadine
urodzony: 1986
dźgnięty: 9 sierpnia 2015
Rezydencja: Modautal (w pobliżu Darmstadt)
Pochodzenie: ofiary: Niemcy; przestępcy: Turcja
Dzieci: 2 (7 i 10 lat)
Perpetrator: jej mąż Enver G. (34 lata)
W wieku 16 lat Nadine poznaje Envera, który jest starszy o 6 lat. Najpierw mieszkają z rodzicami, pobierają się i mają syna i córkę. W okresie 13-letniego związku występują powtarzające się zagrożenia (w tym zagrożenia życia). Nadine musi zerwać kontakty, również z rodzicami. Nie wolno jej wychodzić samej, nie wolno jej iść na przyjęcie bożonarodzeniowe u swojego pracodawcy, sprawdzany jest jej telefon komórkowy.

Jest możliwe, że w 2015 r. nastąpi krótki rozwód, a Nadine wróci do rodziców z dziećmi na kilka dni.

9 sierpnia 2016 roku Nadine ogłosi romans. Enver wbija jej nóż rękodzielniczy. Syn jest świadkiem 24 ran kłutych. Córka śpi. Sąsiad jest przerażony krzykami, przychodzi na teren i widzi Enver dźgnięcie swojej żony na tarasie. Próbuje powstrzymać Enver. Ucieka samochodem, ale później zostaje aresztowany w Darmstadt. Policja znalazła nóż w mieszkaniu. Dwa tygodnie później Nadine ulega obrażeniom.

W lipcu 2016 r. rozpocznie się proces przed Sądem Rejonowym w Darmstadt. Enver twierdzi, że Nadine była pierwszą osobą, która go zaatakowała, nie chce pamiętać reszty. W listopadzie został skazany na dożywotnie więzienie za morderstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , , .