Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Kader Dogru
urodzony: 1990
pobity na śmierć: 5/6 czerwca 2015
Lokalizacja: Oer-Erkenschwick (NRW)
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 1 córka (9 lat)
Sprawca: niejasny; podejrzany: jej mąż Orhan Dogru (41 lat)
Kader dostaje swoją córkę, gdy ma 16 lat. Ojciec jest jej mężem, Orhanem, który jest 16 lat starszy. Jego zawód nazywany jest kierowcą ciężarówki.

W czerwcu 2015 roku zgłosi zaginięcie żony. W dniu 10 czerwca spacerowiec odnajduje ciało w Waltrop, na wpół nagie, znajdujące się na Kanale Dortmund-Ems. Później mówi się, że najpierw została pobita na śmierć, potem uduszona poduszką, a następnie wrzucona do kanału. Kaderr był Alevitin.

W grudniu Orhan zostaje aresztowany, ale zaprzecza czynowi. W maju 2016 r. proces rozpoczyna się przed sądem rejonowym w Bochum. W październiku mąż zostaje uniewinniony na mocy silnego protestu prokuratora.

Gdyby Orhan nie był sprawcą, to prawdopodobnie byłoby to samobójstwo lub wypadek, więc nie ma morderstwa dla honoru.

Prokuratura odwołała się. W grudniu 2017 r., w drodze wyjątku publicznego, sprawa zostanie odesłana do Federalnego Sądu Najwyższego. Decyzja zostaje cofnięta i sprawa zostaje odesłana do innej izby w Bochum. Jednakże, sędziowie w Karlsruhe również widzą cienką bazę dowodową.

Podejrzany zostanie ponownie aresztowany w lutym 2018 roku. W tym momencie jego córka mieszka z nim. W marcu proces został całkowicie wznowiony. Ciekawy szczegół: sprawca podobno użył samochodu swojego brata do transportu ciała. Oskarżony milczał na temat oskarżenia.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .