Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Dalia T.
urodzony: 1983
zabity: 17 sierpnia 2015 r.
Rezydencja: Trier
Pochodzenie: Syria / Kurdowie
Dzieci: 3 (1-3 lata)
Perpetrator: jej mąż Saoud (32 lata)
Latem 2015 roku Dalia i jej mąż Saoud przyjadą do Niemiec jako uchodźcy z Syrii. Jego zawód nazywany jest robotnikiem budowlanym. Mają swoje dwa trzyletnie bliźnięta i dziecko z nimi. Gdzie indziej mówi się, że dzieci mają 5, 4 i pół roku życia. Rodzina mieszka w pokoju dwuosobowym w Trewirze.

17 sierpnia 2015 roku Saoud zamordował swoją żonę z nogą krzesełkową na oczach swoich dzieci. Autopsja pokazuje, że jej ciało zostało uszkodzone w wyniku wcześniejszego maltretowania. Człowiek został aresztowany. Zaprzecza czynowi.

W kwietniu 2016 r. rozpocznie się proces w sądzie w Trewirze. Świadkowie zeznają, że Saoud już wcześniej groził śmiercią swojej żony i był agresywny wobec swoich dzieci. Matka Dalii i jej brat (mieszkający w Stambule) mówią, że Saoud pobił swoich chłopców "jak ty pobiłeś dorosłych" (cokolwiek to znaczy). Dzieci są teraz zakwaterowane w domu dziecka.

W lipcu 2016 r. sprawca zostaje skazany na 13 lat więzienia. Wyrok wspomina, że Dalia zbuntowała się przeciwko patriarchalnemu zachowaniu jej męża, którego nie zaakceptował. Dzieci mieszkają w domach zastępczych.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .