Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Anthony C.
urodzony: 1994
Atak: 8 sierpnia 2015 r.
Rezydencja: Frankfurt/M.
Pochodzenie: Ofiara: Pakistan; sprawca: Turcja
Dzieci: brak
Perpetrator: Tolunay (19 lat), brat swojej dziewczyny
Czy to próba honorowych zabójstw? Aby odpowiedzieć na to pytanie, musisz zbadać motyw. Ponieważ motyw morderstwa decyduje o tym, czy jest to zemsta honorowa, czy też nie.

Na sali sądowej sprawca wymienia frustrację jako motyw. Jeśli to jego motyw, to nie jest zabójstwo dla honoru. Czy istnieją przesłanki wskazujące na inny motyw?

Oto historia, o ile jest znana: Tolunay trenuje, by zostać fryzjerem. Jego rodzice są rozwiedzeni, rodziny są podzielone. Dlatego też w okresie poprzedzającym wesele kuzyna Tolunaya w Bad Soden, który musi przybyć na wesele w Tolunay, toczą się spory. Tolunay idzie pomimo walk.

Tam poznaje przyjaciela swojej siostry, Anthony'ego C. Dźga go nożem. Jeśli robi to z frustracji, to nie jest to próba honorowego zabójstwa. Jeśli robi to, ponieważ jego ojciec nie aprobuje związku córki z ofiarą, sprawa nie jest tak jasna. Jest całkiem możliwe, że ojciec namawiał swojego syna, bo nagle Tolunay krzyczy: "Pchnę dźgnięciem sukinsyna" i poluzował się na Anthony'ego. Był niemiecko-pakistańskim kandydatem politycznym i chrześcijaninem. Rodzina sprawcy to muzułmanie z Turcji. Tolunay wyróżnia się w niewoli, ponieważ ryczy wokół i przeklina się za to, że nie zabił Anthony'ego. W styczniu 2016 r. proces rozpoczyna się przed sądem rejonowym we Frankfurcie nad Menem.

Na dworze Tolunay mówi, że żałuje wszystkiego i że jego czyn nie ma nic wspólnego z honorem. Martwił się tylko o swojego ojca. Może to prawda, ale pozostaje pytanie, dlaczego nie poszedł za swoim ojcem.

Następny wykład, jednakże, jest również możliwy: Być może sprawca próbował odzyskać szacunek ojca. Być może ojciec zasugerował, że Anthony powinien zostać zamordowany. Wtedy z pewnością byłaby to próba honorowego zabijania. W tym przypadku można założyć, że sprawca później zaprzecza swojemu honorowemu motywowi w sądzie, ponieważ chce chronić swojego ojca. W przeciwnym razie ojciec byłby uważany za podżegacza. Werdykt jest nieznany.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .