Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Belinda Akinyi A.
urodzony: 1986
Dźgnięty nożem: 30 lipca 2015
Rezydencja: Erfurt
Pochodzenie: Kenya
Dzieci: 2 synów (2 i 6 lat)
Perpetrator: jej chłopak Ismail Nagi Z. (28 lat)
Belinda przyjeżdża do Niemiec jako samolot pasażerski. Jest maltretowana i idzie do domu. Przez internet poznaje Niemca, który staje się ojcem jej pierwszego syna.

Syn daje Belindzie pozwolenie na pobyt stały w 2010 roku; oddziela się od ojca dziecka. Potem wróciła do swojego byłego chłopaka Ismaila, który tymczasowo z nią mieszka i jest prawdopodobnie również agresywny. Nie jest jasne, czy jest ojcem drugiego syna.

Izmail działa jako pomoc piekarza. Belinda ma małą firmę, która zajmuje się zagranicznymi kartami telefonicznymi, a także pracuje w domu starców. Może chciała zrezygnować z dalszego kształcenia. Co więcej, chce rozwodu.

Izmail nie zaakceptuje tego. Wbija jej nóż w mieszkanie 85 razy. Umiera z powodu utraty krwi na balkonie. Synowie patrzą na ten czyn. Ismail został aresztowany. Prawdopodobnie sąsiedzi wezwali policję.

Ciało Belindy zostaje przeniesione do Kenii. Społeczność żydowska otwiera konto darowizn na ten cel. Kwestia religii pozostaje otwarta. Ismail mógł być muzułmaninem, a Belinda chrześcijaninem, co mogłoby wskazywać na nazwy. Istnieją jednak artykuły, w których Nelson jest wymieniany jako nazwisko sprawcy, które można później dodać jako drugie imię. Ale może być również bardzo różna. Będziemy bardzo zadowoleni z kierunków!

W styczniu 2016 r. rozpocznie się proces przed sądem w Erfurcie. Obaj synowie mieszkają teraz w rodzinie zastępczej. W lutym sprawca zostaje skazany na 7 lat pozbawienia wolności za nieumyślne spowodowanie śmierci.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .