Historia zabójstw honorowych

Funda K.
urodzony: 1981
usiłowanie zabójstwa: 1 lipca 2015
Lokalizacja: Marl / NRW
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: 1 córka (6 lat)
Perpetrator: jej mąż Ersoy K. (39 lat)
Ersoy jest inżynierem elektrykiem urodzonym w Marl. W 2002 roku poznaje swoją żonę Fundę, która wychowała się w Turcji. W 2009 roku mają córkę.

Due to domestic violence Funda oddziela się w 2014 roku i przenosi się z córką do Haltern am See. Ersoy nie może zbliżać się do Fundy. Istnieje spór o płatności alimentacyjne.

1 lipca 2015 r. Ersoy wyruszy do Haltern pomimo zakazu zbliżania się. W lodziarni poznaje swoją żonę i córkę, które natychmiast wracają do domu. Ersoy podąża za nimi i dusi żonę na klatce schodowej. Sąsiedzi interweniują. Ersoy dostaje nóż i porywa córkę, która zawsze "należy" do ojca w islamskiej rodzinie. Z nią ucieka do Włoch. Prawdopodobnie z zamiarem opuszczenia UE stamtąd promem.

Najpierw potwierdza żonie przez telefon: "Tak, chciałem cię zabić". Ale potem jest przekonany przez nią i policję do powrotu do Niemiec i aresztowania. Córka jest w szoku.

W styczniu 2016 roku Ersoy zostanie skazany przez sąd konkursowy w Essen na 5 lat i 9 miesięcy pozbawienia wolności za próbę zabójstwa i uprowadzenia dziecka.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , , , .