Historia zabójstw honorowych

Mustafa
urodzony: 1972
zasztyletowany na śmierć: Grudzień 2005
Miejsce zamieszkania: Brema
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: Tamer S. (41 lat), rozwiedziony były mąż dziewczyny Mustafy
Niewiele ofiar zabójstw honorowych to mężczyźni. Ale motywem zabójstwa honorowego jest zawsze rzekome wykroczenie seksualne (lub w istocie samookreślenie) kobiety.

Tamer, Turek, żyje w separacji z żoną, ale nie chce przyjąć do wiadomości, że ma ona nowego chłopaka. Podżega 25-letnią koleżankę do popełnienia wspólnego morderstwa. Bo - jego zdaniem - przez swoją niewierność kobieta straciła prawo do życia.

Obaj mężczyźni czekają na parę w okolicach portu w Bremie w grudniu 2005 roku.

Występuje pościg. W końcu sprawcy zatrzymują samochód, w którym siedzi rozwiedziona kobieta i jej nowy chłopak. Tamer dźga chłopaka, najmłodszy próbuje zabić kobietę. Ranna przeżywa.

W czerwcu 2006 roku w sądzie rejonowym w Bremie rozpoczyna się proces. Potem ślad sprawy ginie w relacjach prasowych. Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje - w tym o prawidłowym nazwisku ofiary.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .