Historia zabójstw honorowych

Mizgin A.
ur.: 1996
zasztyletowany na śmierć: 4 maja 2021 r.
Miejsce zamieszkania: Backnang (niedaleko Stuttgartu)
Pochodzenie: Syria / Kurdowie
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej były chłopak (29 lat w chwili popełnienia zbrodni)
4 maja 2021 roku Syryjczyk morduje swoją dziewczynę w ich wspólnym mieszkaniu w Backnang koło Stuttgartu. Oboje są Kurdami, urodzonymi w Syrii, o dzieciach nic nie wiadomo. Prawdopodobnie Mizgin jest asystentką dentystyczną i przebywa na urlopie macierzyńskim.

Po dokonaniu zbrodni sprawca rozbija się, ucieka pieszo, zostaje zatrzymany i daje cynk policji. Funkcjonariusze znajdują ciało Mizgin.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .