Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Laura F.
Urodzona: 1999
Uduszona: 30 maja 2021 r.
Miejsce zamieszkania: Minden (NRW)
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; Sprawca: przypuszczalnie była Jugosławia
Dzieci: 2 synów (1 i 2 lata w chwili popełnienia zbrodni)
Sprawca: jej mąż Siergiej F. (42 lata)
W 2016 roku Laura ma około 17 lat i wchodzi w związek ze starszym o 20 lat Sergejem. Ten ostatni ma już żonę i 2 dzieci, ale zostawia je dla Laury. Para pobiera się w 2017 roku i ma 2 chłopców (urodzonych w 2018 i 2020 roku). Kontrahent kupuje dla rodziny dom na obrzeżach Minden.

30 maja 2021 roku Siergiej dusi żonę i wyrzuca jej ciało do rzeki Wezery. Następnie zgłasza jej zaginięcie. Później przyznaje się do zbrodni i daje wskazówki, na podstawie których ciało zostaje znalezione w Wezerze 4 dni po zbrodni.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , .