Historia zabójstw honorowych

Nasibe K. i jej syn
urodzony: 1985, 2018
uprowadzony: 10 czerwca 2021
Miejsce zamieszkania: Meckenheim (niedaleko Bonn)
Pochodzenie: Albania
Dzieci: oboje są matką i synem, mogą być inne dzieci
Sprawca: jej mąż Blerim (w chwili popełnienia przestępstwa 39 lat)
W listopadzie 2020 roku Nasibe rozwodzi się ze swoim brutalnym mężem i ucieka z 3-letnim synem z Ratingen do Meckenheim (obie Nadrenia Północna-Westfalia). Tam czeka na autobus z synem 10 czerwca 2021 roku. Zatrzymuje się samochód, dwie kobiety wciągają ich do SUV-a i wywożą. Świadkowie dzwonią na policję.

Jej mąż Blerim zostaje aresztowany w swoim mieszkaniu w Ratingen. Przypuszczalnie to on zorganizował całą sprawę. Podczas gdy on jest przesłuchiwany, kobiety zabierają dwie ofiary do Albanii. Blerim został ponownie zwolniony.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie and tagged , , .