Historia zabójstw honorowych

Mira
urodzony: 2003 r.
Zabójca zamówił: 8 września 2019
Lokalizacja: Hannover
Pochodzenie: Irak / Kurdowie / Yazidi
Dzieci: nie
Sprawca: jej brat (24 lata w chwili zbrodni)
Rodzina Miry przyjedzie z Iraku do Niemiec w 2014 roku. Kiedy będzie miała 15 lat, poślubi nieznanego jej kuzyna. W marcu 2019 roku ogłaszane są "zaręczyny" z 23-latką.

Następuje proces w związku z gwałtem, /który kończy się skazaniem "narzeczonej" za napaść. W wyniku tego rodzice Miry zamykają ją i maltretują. W tym samym czasie Mira mieszka w instytucji ochrony młodzieży i od czerwca 2019 roku będzie mieszkać pod tajnym adresem.

Dwudziestoczteroletni brat będzie potępiał jej zachowanie. Zatrudnia 37-letniego zabójcę na głównym dworcu kolejowym w Norymberdze, który otrzymuje 1500 euro za zabójstwo swojej siostry (z 6 lub 7 ranami kłutymi). Zabójca, który przez 30 lat mieszkał w Niemczech na podstawie wyroku o tolerancji, idzie na policję.

W styczniu 2020 roku brat Miry zostaje uniewinniony przez sąd w Norymberdze Fretha od zarzutu zorganizowania zabójstwa na zlecenie. Otrzymuje wyrok w zawieszeniu za napaść na swoją siostrę. Przeciwko matce narzeczonej i rodzicom Miry nadal toczą się procesy sądowe o przymusowe małżeństwa. Mira nie jest prawdziwym imieniem tej kobiety.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie and tagged , , , .