Historia zabójstw honorowych

Helin
urodzony: 1976
Usiłowanie zabójstwa: 20 września 2019 r.
Miejsce zamieszkania: Bielefeld
Pochodzenie: niejasne
Dzieci: różne
Sprawca: jej były chłopak (w chwili popełnienia przestępstwa miał 45 lat)
We wrześniu 2018 roku Helin rozwodzi się ze swoim chłopakiem. 20 września 2019 roku czeka na nią na peronie stacji metra Jahnplatz w Bielefeld. On chwyta ją w headlock. Następnie wbija jej nóż w twarz i głowę. Później mówi się o "wielu pchnięciach nożem". Interweniują świadkowie, którzy również zostają ranni: Marokańczyk i Irakijczyk. Helin trafia do szpitala z obrażeniami zagrażającymi życiu, ale przeżywa. Dobre 10 dni po zbrodni można ją przesłuchać.

Sprawca próbuje uciec, ale i tak zostaje zatrzymany na stacji metra. Nóż znajduje się na torach tramwajowych. Nie są znane prawdziwe nazwiska osób zaangażowanych, ani nawet ich narodowości. Jednak jedna z lokalnych gazet zablokowała funkcję komentowania. Publiczna inscenizacja, nóż w głowie, groźby popełnienia zbrodni - wszystko to może wskazywać na próbę zabójstwa honorowego. Dodatkową wskazówką może być fakt, że w niektórych artykułach mocno podkreśla się marokańskie i irackie pochodzenie osób udzielających pomocy, ale milczy się na temat pochodzenia sprawcy i ofiary. Oczywistym założeniem może być: Pochodzenie: Turcja, urodzony w Niemczech. Ale to wszystko może być inne.

Mówią, że ofiara jest wielokrotną matką. Sprawca nie ma prawa do kontaktów z dzieckiem, więc prawdopodobnie jest ojcem dzieci. W momencie popełnienia przestępstwa, było już zakazu kontaktowania się z kobietą, ponad 10 zarzutów karnych zostały złożone.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , , .