Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Aysa
urodzony: 1988 r.
Próba morderstwa: 8 września 2019
Lokalizacja: Hannover
Pochodzenie: prawdopodobnie Turcja
Dzieci: 2 (w tym czasie 11 i 13 lat)
Sprawca: jej mąż Ibrahim J. (33 lata)
Aysa (którego prawdziwa nazwa nie jest znana) ma 31 lat. Ona i jej mąż Ibrahim mają 2 dzieci w wieku 11 i 13 lat. To sugeruje przymusowe małżeństwo.

W dniu 8 września 2019 roku Ibrahim dźga żonę we wspólnym mieszkaniu w Hanowerze-Wahrenwaldzie. Ucieka przez okno w łazience na podwórko. Tam dźga ją ponownie. Karetka zabiera poważnie ranną kobietę do kliniki. Ona przeżywa. Dzieci były świadkami zbrodni.

Sprawca ucieka. Na początku jest poszukiwany - bez nazwiska, ale z oznaką, że istnieje niebezpieczeństwo ucieczki za granicę. Niecały tydzień później zgłasza się na policję. Imię Ibrahim wskazuje na pochodzenie z Turcji.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , , .