Historia zabójstw honorowych

Moje O.
urodzony: 1993 Łódź
Uduszony: 7 września 2019 roku
Rezydencja: Duisburg
Pochodzenie: Ofiara: Afganistan; Sprawca: Turcja
Dzieci: 1 syn (5 lat w tym czasie)
Sprawca: jej mąż Ercan E. (28 lat)
Mine jest dość nowoczesną kobietą, asystentką lekarza, ale nie działa. Jej rodzina pochodzi z Afganistanu, moja również ma niemiecki paszport. Od 2013 roku jest zamężna z asystentką logistyki Ercanem. Jego rodzina pochodzi z Turcji. On również ma niemiecki paszport. Razem mają syna i mieszkają w Duisburg-Kaßlerfeld.

Od 7 września 2019 roku Mine zostanie zgłoszona jako zaginiona. Od 21 października trwają jej poszukiwania w całej Europie. Na początku grudnia policja aresztuje mężczyznę i przeszukuje mieszkanie. Po odegraniu zmartwionego męża przez 89 dni, Ercan w końcu przyznaje się, że udusił żonę i ukrył ciało w wynajętym garażu w dzielnicy Wanheim-Angerhausen. Później przewiózł je do niedostępnej części lasu, gdzie znalazły je gliny.

We wrześniu 2020 roku rozpocznie się proces w sądzie rejonowym w Duisburgu.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .