Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Milad A.
urodzony: 1994 r.
Zastrzelony: 26 stycznia 2019
Rezydencja: Salzgitter
Pochodzenie: Ofiara: Irak; Sprawca: Syria / Kurdowie
Dzieci: niejasne
Sprawca: Alaa A., brat (33 lata w czasie przestępstwa) swojej dziewczyny
Milad jest chrześcijaninem z Iraku. Pracuje jako fryzjer w Salzgitter i jest razem z Syryjką, która jest muzułmanką. Jej rodzinie się to nie podoba, bo jest "obiecana" kuzynce. W toku jest kilka procesów sądowych, które nie zostały jeszcze zamknięte. Między innymi, są groźby śmierci. Od 2013 roku klan stopniowo przenosi się do Niemiec.

W dniu 26 stycznia 2019 roku syryjski brat zastrzeliwuje przyjaciela swojej siostry przy parkingu w Salzgitter-Lebenstedt. Sanitariusze zabierają ciężko rannego do szpitala, gdzie umiera. Sprawca jest aresztowany.

Siostra idzie się ukrywać. Jej rodzina jej szuka.

W sierpniu rozpoczyna się proces w sądzie okręgowym w Braunschweigu. Wiadomo, że siostra sprawcy rozważała nawrócenie na chrześcijaństwo. Jej matka zwróciła jej na to uwagę: Jeśli ktoś opuści Islam, ta osoba może zostać zabita. W sądzie, sprawca nazywa swoją siostrę zdrajcą. Przechowuje jej numer w swojej komórce pod "brudny".

We wrześniu, rodzice i młodszy brat sprawcy zostaną oskarżeni.

Matka ofiary żyje w ochronie świadków. Słyszała 5 śmiertelnych strzałów, gdy rozmawiała przez telefon z synem. Nawet jej prawnik nie wie, gdzie mieszka. Wiadomo, że ojciec sprawcy groził już wcześniej ofierze śmiercią.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .