Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Julia
urodzony w 1986 r.
Pchnięty nożem: 26 stycznia 2019 roku
Rezydencja: Arnsberg / Sauerland
Pochodzenie: Sprawca: Kazachstan
Dzieci: niejasne
Sprawca: jej były chłopak (32 lub 42 lata w tym czasie)
W dniu 26 stycznia 2019 roku do mieszkania swojej byłej dziewczyny w Arnsbergu włamuje się kazachski facet. Pchnął ją nożem. Sąsiedzi dzwonią po karetkę. Julia przychodzi do szpitala z zagrażającymi życiu obrażeniami i przechodzi operację ratunkową. W chwili zbrodni nie wolno mu się z nią kontaktować.

Sprawca był już 11 razy skazany /i nadal był na wolności. W lipcu sąd przysięgłych w Arnsbergu skazał go na 3 lata i 3 miesiące więzienia za ciężki napad. Nazwisko i narodowość ofiary nie są znane.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Próba zabójstwa and tagged , , , .