Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Heba A.
urodzony: 1997
dźgnięty nożem: 23 stycznia 2019 r.
Rezydencja: Altenstadt an der Waldnaab (Oberpfalz)
Pochodzenie: Syria
Dzieci: 2 (6 miesięcy i 4 lata w tym czasie)
Perpetrator: jej partner Bandar S. (27 lat)
Heba ma swoje pierwsze dziecko w wieku 18 lat, mieszkają w Niemczech od 2017 roku. Tam będzie miała kolejne dziecko, które ma 6 miesięcy.

W dniu 23 stycznia 2019 roku została zadźgana nożem w swoim mieszkaniu. Około 15:00 dzwoni policja. Służby ratownicze nie mogą przywrócić Heba do życia. Ona umiera na klatce schodowej.

Dzieci były w mieszkaniu w czasie zbrodni. Partner Heba, Bandar, został aresztowany. Podobno pracuje w warsztacie glazurniczym, a od 2015 roku przebywa w Niemczech. W sądzie "pomocnik integracyjny" będzie później chwalił jego pomocność.

Dwoje dzieci jest umieszczonych w schronisku opieki nad młodzieżą. Zarówno ofiara, jak i sprawca mają tymczasowe pozwolenie na pobyt. Nie jest jasne, czy Bandar jest również ojcem dzieci (prawdopodobnie najmłodszych).

W styczniu 2019 roku sprawca zostanie skazany przez Sąd Łąk na 6 lat pozbawienia wolności za zabójstwo.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Whistleblower and tagged , , , .