Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Liyana i jej 4 dzieci
urodzona: -
zamordowany: 28 stycznia 2021
Miejsce zamieszkania: Gudźranwala (Pakistan)
. Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: 4
Sprawca: jej mąż Imran
Mężczyzna w Gujranwala zamordował swoją żonę i czworo dzieci, ujawniła policja w czwartek, 28 stycznia 2021 roku. Morderstwa dokonał mąż kobiety, zidentyfikowany jako Imran.

Policja nazywa to przypadkiem "zabójstwa honorowego", ponieważ Imran przyznał się do winy. Imran wyznał również, że "zabił wszystkie swoje dzieci, które obudziły się ze snu i były świadkami, jak zabijał ich matkę".

Prawdziwe imię kobiety nie jest znane. Będziemy wdzięczni za wszelkie wskazówki!

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , .