Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Mehtap Savasci
urodzony: 1974
zamordowany: 7 października 2014
Lokalizacja: Kassel
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: niejasne, co najmniej 1 córka
Perpetrator: jej brat Mehmet (50 lat)
Mehtap Savasci pochodzi z tureckiej rodziny i urodził się w Niemczech. Pracuje w Departamencie Integracji Departamentu Imigracji w Kassel. W dniu 7 października 2014 r. zostaje porwana wcześnie rano w drodze do pracy. Sąsiedzi widzą walkę. Później zgłosiła chorobę na pocztę głosową kolegi.

Jej starszy brat jest podejrzany o to, że ma coś wspólnego ze zniknięciem. Najpierw mieszka w Offenbach, potem przenosi się do Maintal. Policja znalazła obciążające dowody na temat jego furgonetki. Został aresztowany 14 października. Policja wciąż szukała Methapu.

7 listopada znajduje się jej ciało pochowane w ogrodzie działkowym w Wiesbaden, który znajdował się za pośrednictwem danych z telefonu komórkowego jej brata. Brat jest w areszcie i milczy.

W październiku 2015 r. Mehmet zostanie skazany przez sąd rejonowy w Kassel na dożywotnie więzienie za morderstwo. Sąd uznaje za motyw, że ofiara nie zastosowała się do poglądów sprawcy na temat "rodziny i szacunku". Obrona przyznała, że był zamieszany w morderstwo, ale dowody były zbyt słabe, by je skazać.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .