Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Canan
urodzony: 1990
porwanie/zagrożenie morderstwem: 5 października 2014
Lokalizacja: Mainz/Frankfurt a.M.
Pochodzenie: Turcja
Dzieci: brak
Perpetrator: jej były chłopak Eren (23 lata)
Eren i Canan pewnie są ze sobą od nastolatków. On mieszka w Moguncji, a ona z rodzicami we Frankfurcie. Przemoc występuje w relacjach "on-off". Canan musi przynajmniej raz udać się na ostry dyżur. Przede wszystkim istnieje różnica zdań co do tego, czy powinna nosić chustę. Jej zawód nazywany jest sprzedawczynią.

W październiku 2014 roku Eren zwabi swoją dziewczynę do samochodu swojej matki. Podnosi komórkę, grozi jej bronią i ogłasza, że zabije ją tego dnia. W magazynie przywiązuje ją do krzesła i bije ją. Powinna wyznać, że ma romans z jego kuzynem.

Eren wkłada broń do ust młodej kobiety, ale strzela w powietrze. Kankan zemdlał. Potem trzyma ją przez trzy dni. Najwyraźniej wspiera go kuzyn, który udostępnia swoje mieszkanie w Wiesbaden do wzięcia zakładników.

Pierwszym razem, gdy Canan ma gorączkę, Eren i jego kuzyn zabierają ją do lekarza.

W lipcu 2015 r. rozpocznie się proces przed sądem rejonowym we Frankfurcie nad Menem. Sprawca przyznaje się do pozbawienia wolności i spowodowania poważnego uszkodzenia ciała. Werdykt jest nieznany.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , .