Historia zabójstw honorowych

Johanna B.
urodzony: 1998
dźgnięty nożem 19/20 września 2014
Rezydencja: Münster
Pochodzenie: Ofiara: Niemcy; sprawca: Maroko
Dzieci: brak
Perpetrator: jej były chłopak Pascal P. (24 lata)
Pascal studiuje pracę socjalną i jest niemiecko-marokańskim raperem o imieniu Percee. Nagrywa piosenkę z zielonym politykiem Hansem-Christianem Ströbele.

Od kilku miesięcy Johanna, uczennica liceum, jest jego dziewczyną. Chce zakończyć związek, którego on nie chce zaakceptować. Z nieznanych powodów Johanna jeździ do jego mieszkania późną nocą 19-20 września. Może poprosił ją o rozmowę kwalifikacyjną.

Pascal zadźgał Johannie 50 razy nożem w swoim mieszkaniu. Próbuje uciec, ale zawala się w korytarzu i wykrwawia się na śmierć. Sąsiedzi wzywają policję. Sprawca ucieka, potem zrzuca się z pokładu parkingowego i umiera.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .