Historia zabójstw honorowych

Ansa
urodzony: 1969
Morderstwo: 1 sierpnia 2014
Lokalizacja: Ellwangen (Badenia-Wirtembergia)
Pochodzenie: Pakistan
Dzieci: 5
Perpetrator: jej mąż Ahmad D. (63 lata)
W 1998 roku Ansa poślubiła mężczyznę, który był 18 lat starszy, prawdopodobnie nie dobrowolnie. Dla niego jest to trzecie małżeństwo. Ansa - której prawdziwe imię nie jest znane - rodzi 5 dzieci. Mówi się, że żona i dzieci są dobrze zintegrowane.

1 sierpnia 2014 r. mąż Anny rzuca olej na podłogę w kuchni, którą jego żona musi posprzątać. Gdy ona klęczy na podłodze w kuchni, on rozbija jej czaszkę siekierą. Potem podcina jej gardło (jak przy uboju). Ansa wykrwawia się na śmierć. Sprawca oddał się w ręce policji.

Sprawa o morderstwo w sądzie w Ellwangen rozpocznie się w grudniu 2014 roku. Chodzi o to, że kobieta ma zamiar zerwać, czego sprawca nie mógł znieść. Ansa chciała również nauczyć się handlu i otworzyć własne konto bankowe. Ponadto doszło do sporu o dom w Pakistanie. W grudniu sprawca został skazany na dożywotnie więzienie.

Dzieci chodzą do krewnych. Mówi się, że ojciec nadal ma prawo do opieki.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , .