Historia zabójstw honorowych

Marita
ur. 1960 r.
ugodzony nożem: 6/7 lutego 2009
Miejsce zamieszkania: Schwabach / Franken
Pochodzenie: pokrzywdzony: Niemcy; sprawca: Włochy
Dzieci: prawdopodobnie żadne
Jej były chłopak Nicola L. (w chwili popełnienia przestępstwa miał 48 lat)
Marita i południowy Włoch Nicola są parą od 2004 roku. Ponieważ on jest agresywny, ona dostaje zakaz zbliżania się w 2008 roku. Nie chce się z tym pogodzić.

W nocy 7 lutego 2009 r. Nicola dźga nożem swoją byłą dziewczynę w jej mieszkaniu. Potem dzwoni do znajomego i mówi, że Marita leży martwa w swoim mieszkaniu. Razem udają się na miejsce zbrodni. Przyjaciółka wzywa lekarza pogotowia, Nicola idzie do pubu. Tam zostaje później aresztowany.

W czerwcu 2010 roku, proces rozpoczyna się przed sądem Norymberga-Fürth. Zarzuty to spowodowanie niebezpiecznych obrażeń ciała, usiłowanie gwałtu i morderstwo. W lipcu Nicola zostaje skazana na dożywotnie więzienie.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .