Historia zabójstw honorowych

Marika
Urodzona: 1985
Uduszona i podpalona: 24 stycznia 2010 r.
Miejsce zamieszkania: Olpe
Pochodzenie: ofiara: Niemcy; sprawca: Irak
Dzieci: prawdopodobnie brak
Sprawca: jej były partner Kerim T. / Awad K. (w wieku 27 lat w chwili popełnienia przestępstwa)
Sprawca nazywa się Awad K. w pewnym momencie, w ZDF Kerim T. z Gerlingen. W październiku 2008 r. pobił swoją dziewczynę drewnianym kijem i dlatego jest notowany. Innym groził, że ją zabije, jeśli z nim zerwie. Najwyraźniej Kerim / Awad uważa swoją dziewczynę za własność.

Marika jest pracownikiem biurowym i w 2009 roku zrywa z Kerimem/Awadem. Wyrzuca go z mieszkania. On jednak nie zwraca jej kluczy, a ona nie zleca wymiany zamka.

Więc 24 stycznia 2010 roku wdziera się do jej mieszkania i dusi ją szalikiem. Podobno Marika następnego dnia miała umówione spotkanie z fotografem. Sukienkę, którą chciała tam założyć, sprawca wkłada na ciało i podpala. Jednak ogień prawdopodobnie tylko się tli.

Ślady DNA wskazują na byłego chłopaka jako sprawcę. W sądzie zaprzecza on popełnieniu zbrodni. Raport psychiatryczny wyklucza przyczyny psychologiczne wywołujące poczucie winy.

Sąd w Siegen skazał sprawcę we wrześniu 2010 roku za nieumyślne spowodowanie śmierci i usiłowanie podpalenia z okolicznościami obciążającymi na 14 lat więzienia. Apelacja została odrzucona przez Federalny Trybunał Sprawiedliwości w 2011 r.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Zabójstw honorowych and tagged , , , .