Historia zabójstw honorowych

Maria
urodzony:1984
dźgnięty nożem na śmierć: 12 lipca 2012
Zostań: Lauffen (dzielnica Heilbronn)
Pochodzenie: Ofiara: Portugalia; Sprawca: Turcja / Kurd
Dzieci: 6
Sprawca: Jej były mąż (31 lat)
W dniu 12 lipca 2012 r. Maria siedzi rano z przyjaciółką w kawiarni (lub barze z przekąskami) na Bahnhofstrasse w Lauffen. Później gazeta powie, że ma sześcioro dzieci, co jest mało prawdopodobne, ale możliwe biorąc pod uwagę jej wiek (28 lat). O 11:00 zjawia się jej były mąż i dźga ją nożem. Oboje mają syna, którego ojcostwo zostało uznane przez Kurdów. Nie jest jednak jasne, czy jest on biologicznym ojcem. Ponieważ sprawca jest deportowany do Turcji, prawdopodobnie oczekuje korzyści z takiego "ojcostwa".

Doktor ratunkowy nie może już ratować życia kobiety. Sprawca ucieka i zostaje aresztowany po południu w mieszkaniu w Lauffen.

Oprawca wcześniej prześladował swoją byłą żonę. Częściowo z tego powodu zakazano mu zbliżać się do byłej żony. Maria nie jest prawdziwym imieniem tej kobiety. Jesteśmy zadowoleni z napiwków.

W grudniu 2012 roku sąd okręgowy w Heilbronn skazał sprawcę na karę dożywotniego więzienia. Uwolnienie może być rozważane najwcześniej po 15 latach.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Turcja, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .