Historia zabójstw honorowych

caret-down caret-up caret-left caret-right
Saskia Sänger i jej dwoje dzieci
urodzony: 1986
Strzał: 20 sierpnia 2012
Rezydencja: Neuss
Pochodzenie: sprawcy: Irak, Kurdowie; Ofiary: Niemcy
Dzieci: 1 syn, 1 córka (4 i 8 lat)
Sprawca: jej mąż Fallah Sänger (35 lat)
Fallah jest brutalny. Jego zawód jest wyznaczony jako piekarz, lub pracuje w barze z przekąskami na stacji. Inne źródła używają słowa pracownik okazjonalny. Fallah przybył do Niemiec jako uchodźca wojenny i ma niemiecki i iracki paszport.

W 2004 roku ożenił się z prawie 10 letnią młodszą Saskią. Urodzony w Berlinie, ma 18 lat i spodziewa się po nim dziecka. Później jest kilkakrotnie eksmitowany z mieszkania, ponieważ bije swoją żonę. Prawdopodobnie Fallah przyjął na ślubie nazwisko Saskia.

W dniu 20 sierpnia 2012, Fallah strzela do swojej żony i dwójki dzieci we wspólnym mieszkaniu. Motywem są intencje rozwodowe żony.

Po zbrodni, sprawca ucieka z bronią. Rozpoczęła się dla niego europejska obława. A jednak udaje mu się uciec zaraz po zbrodni. Leci z lotniska w Düsseldorfie do Turcji, a stamtąd autobusem do północnego Iraku. Irak nie przeprowadza ekstradycji swoich obywateli do Niemiec, ale to może się zmienić.

Są oznaki wsparcia ze strony rodziny Fallah: Po pierwsze, piekarz lub zwykły pracownik z dwójką małych dzieci nie ma pieniędzy na ucieczkę do Iraku, co sprawia, że wsparcie innych jest co najmniej prawdopodobne.

Wiemy też, że zarezerwował lot w biurze podróży w Neuss tuż przed lub tuż po zbrodni i miał ze sobą brata. Właściciel zeznaje, że Fallah wydawał się całkowicie normalny i zapłacił gotówką za swój bilet. W taksówce na lotnisko pojechała z nim również żona brata, szwagierka Fallaha. Fallah melduje się pod urodzonym nazwiskiem Fallah Omar. W swoim rodzinnym mieście Kirkuk udaje się do matki, która informuje rodzinę w Neuss.

W 2013 roku procedura zostanie tymczasowo zamknięta. Broń została znaleziona, ślady są wyraźne, ale sprawca jest poza zasięgiem niemieckiej policji. Istnieją wskazania, że pracuje bez zakłóceń w hotelowej kuchni. Ale pod koniec 2014 roku jest jeszcze trochę ruchu w sprawie: zdjęcie przedstawia Fallah z matką na lotnisku w Stambule. Ale nadal nie został złapany.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Zabójstw honorowych and tagged , , , , .