Historia zabójstw honorowych

Angelika / nienarodzone dziecko
Próba zabójstwa / zadźgania na śmierć: 11 lipca 2012
Rezydencja: Delmenhorst
Pochodzenie: Sprawca: Turcja / Kurdowie / Yazidi; Ofiara: Niemcy
Sprawca: Sehrivan, siostra ojca nienarodzonego dziecka
Konstelacja tego honorowego zabójstwa jest bardzo niezwykła. Jednak motyw honorowy odgrywa decydującą rolę.

Sehrivan to Yezidin. Jej najlepsza przyjaciółka Angelique jest Niemką i mieszka z bratem Sehrivana. Ci dwaj spodziewają się dziecka.

Yazidi często żyją lepiej zintegrowani, ale mają wszystkie surowe zasady małżeństwa. Sprowadza się to do tego, że rodzina ojca dziecka nie chce tego dziecka. Matka Sehrivana i ojciec dziecka wzywają 19-letnią Angelique do przeprowadzenia aborcji. Ale ona odmawia.

Sehrivan odwiedza swoją ciężarną przyjaciółkę. Aby zabić nienarodzone dziecko, dźgała koleżankę 12 razy w wejście do domu, z czego 7 razy w brzuch. W szpitalu Angelique przechodzi nagłą operację i traci swoje nienarodzone dziecko.

Co to jest zabójstwo honorowe?

Morderstwo dla honoru jest morderstwem w imię honoru. Jeśli brat morduje swoją siostrę, aby przywrócić honor rodziny, to jest to zabójstwo honorowe. Według aktywistów, najczęstszymi powodami morderstw dla honoru są:

Pytania dotyczące morderstw dla honoru

  • odmawia współpracy w zaaranżowanym małżeństwie.

  • chce zakończyć związek.

  • była ofiarą gwałtu lub napadu na tle seksualnym.

  • został oskarżony o stosunki seksualne poza małżeństwem.

Obrońcy praw człowieka uważają, że co roku dokonuje się 100 tys. zabójstw honorowych, z których większość nie jest zgłaszana władzom, a niektóre są nawet celowo ukrywane przez same władze, na przykład dlatego, że sprawcy są dobrymi przyjaciółmi lokalnych policjantów, urzędników lub polityków. Przemoc wobec dziewcząt i kobiet pozostaje poważnym problemem w Pakistan, Indie, Afganistan, Irak, Syria, Iran, Serbia i Turcja.

Posted in Dochodzenie, Innowacje, Próba zabójstwa, Turcja and tagged , , .